​Türk hacker grubu, Ermeni yazar ve dilbilimci Nişanyan`ın Twitter hesabını ele geçirdi - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

29 Temmuz 2017  

​Türk hacker grubu, Ermeni yazar ve dilbilimci Nişanyan`ın Twitter hesabını ele geçirdi

​Türk hacker grubu, Ermeni yazar ve dilbilimci Nişanyan`ın Twitter hesabını ele geçirdi ​Türk hacker grubu, Ermeni yazar ve dilbilimci Nişanyan`ın Twitter hesabını ele geçirdi
Ermeni yazar ve dilbilimci Sevan Nişanyan'ın Twitter hesabı hacklendi. Foça Açık Cezaevi'nden firar eden Nişanyan, sosyal medya hesabından "Kuş uçtu. Darısı geride kalan seksen milyonun başında" ifadesiyle firarini duyurmuş, daha sonra Twitter ve Facebook hesaplarından Yunanistan'a sığındığını paylaşmıştı.

Bu haberin yayınlanmasından saatler sonra "Ayyıldız Tim" adıyla kendilerini tanıtan Türk hacker grubu, Nişanyan'ın Twitter hesabını ele geçirdi. Yazarın hesabında paylaşım yapan "Ayyıldız Tim", Nişanyan'ın yurtdışına kaçtığını ve bununla övündüğünü , onu yakalamanın da kendilerine düştüğünü ilan etti.

Sevan Nişanyan, Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşımda, "Twitter hesabıma virüs girmiş sanırım, kontrolümde değil" diye yazdı.

Hatırlanacağı üzere, İzmir’in Şirince Köyü’nde inşaat yaptığı kendine ait arazinin SİT alanı olduğu gerekçesiyle 2014 tarihinden beri Türkiye cezaevinde bulunan Ermeni yazar, daha sonra aleyhine açılan farklı davalardan toplam 17 yıl hapis cezasına mahküm edilmişti. Günler önce Foça Açık Cezaevinde bulunurken üç ayda bir hak ettiği haftalık izne çıkan Nişanyan, bir daha cezaevine dönmeyerek yurtdışına kaçmıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+