​8 yaşındaki Ermeni çocuk, İspanya Karting dünyasında kaydettiği başarılarıyla ülkeyi sarstı - Spor
27 Kasım 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Տրե / Օր : Վահագն / Ժամ : Այգ

Spor :

01 Ağustos 2017  

​8 yaşındaki Ermeni çocuk, İspanya Karting dünyasında kaydettiği başarılarıyla ülkeyi sarstı

​8 yaşındaki Ermeni çocuk, İspanya Karting dünyasında kaydettiği başarılarıyla ülkeyi sarstı ​8 yaşındaki Ermeni çocuk, İspanya Karting dünyasında kaydettiği başarılarıyla ülkeyi sarstı
8 yaşındaki Ermeni Daniel Dallakyan, İspanya'da düzenlenen Karting Yarışmasında birincilik kazanarak ülke basınının yoğun dikkatini çekti. Aynı zamanda Daniel'in menajeri olan babası Edward Dallakyan, oğlunun, 7 yaşında profesyonel otomobil spora başladığını bildirdi.

Sadece bir yıl geçtiğine rağmen Daniel Dallakyan, dikkat çekici başarılar kaydedebildi.

Baba Dallakyan, "Profesyonel yarışmalara katılmaya ilk başladığı zaman Daniel, 7. sırada yer aldı. Fakat kendisiyle yaşıt çocuklar genelde en iyi ona bire giremiyor. Bu kış gerçekleştirilen İspanya Karting Yarışmasında Daniel 4. sıradaydı. Daha sonra Katalonya'da yapılan yarışmada, katılanlar arasında yaşla en küçük olan Daniel, 11 ve 12 yaşındaki çocuklarla yarışarak birincilik kazandı", diye anlattı.

Daniel, İspanya'da yapılacak bir sonraki Karting yarışmasına katılma daveti aldı. 2017 yaz aylarında gerçekleştirilecek olan yarışmanın ön elemelerini başarıyla geçen Daniel, yine katılanlar arasında yaşla en küçük olanıdır.

Edward Dallakyan, Daniel'in, otomobillere olan hayranlığının en küçük yaşta başladığını anlatıyor. 3 yaşından beri küçük arabalar sürmeye başlayan Daniel, 7 yaşında ise profesyonel spor dünyasına girdi.

Bütün bunlarla birlikte okulu da ihmal etmeyen Ermeni genç, okulda da başarılar kaydediyor.

1996 yılında İspanya'ya yerleşen Dallakyan ailesi şuanda Ermenistan'ın Dilijan kentinde yaz tatilini geçiriyor. İspanya'da doğup büyüyen Daniel, yaz tatilini anadilini daha iyi öğrenmek ve anavatan hasretini gidermek için kullanıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+