​Martakert’te kuruyemiş fabrikası, Matağis’te ise tatil bölgesi açıldı - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

10 Ağustos 2017  

​Martakert’te kuruyemiş fabrikası, Matağis’te ise tatil bölgesi açıldı

​Martakert’te kuruyemiş fabrikası, Matağis’te ise tatil bölgesi açıldı ​Martakert’te kuruyemiş fabrikası, Matağis’te ise tatil bölgesi açıldı
Artsakh Başbakanı Arayik Harutyunyan Martakert bölgesine çalışma ziyaretinde bulundu. Başbakan, Martakert’te bölgenin uygun iklim koşullarını hesaba alarak, hükümetin, nar bahçeleri kuranlara destek vereceğini söyledi.

Arayik Harutyunyan, Martakert’teki “Martakert bareketleri” adlı kuruyemiş fabrikasını ziyaret etti.

Devlet desteği ile inşa edilen fabrikada yaklaşık 30 yeni iş yeri açıldı . Başbakan Matağiş’te, Rusya’da yaşayan iş adamı tarafından inşa edilen tatil bölgesinin açılış törenine katıldı.

Martakert’te yatırım programlarının gerçekleştirilmesinin hem ekonomik kalkınma hem de Nisan savaşının ardından başlayan yeniden doğuş açısından önemli olduğunu işaret eden Başbakan “Bu iki projenin hayata geçirlmesini sembolik olarak görüyorum. Sadece 1.5 yıl önce hem Martakert, hem de Matağis Azerbaycan tarafından bombalandı. Bugün ise bütün dünyaya açıklıyoruz ki, Matağis’te mükemmel bir tatil yeri, Martakert’te ise modern bir fabrika kurulabilir” diye açıkladı.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+