​Kardeş Türküler Sevenlerini “Yol”a Davet Ediyor - Gündem
20 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

14 Ağustos 2017  

​Kardeş Türküler Sevenlerini “Yol”a Davet Ediyor

​Kardeş Türküler Sevenlerini “Yol”a Davet Ediyor ​Kardeş Türküler Sevenlerini “Yol”a Davet Ediyor
Kardeş Türküler’in altı yıl aradan sonra "Yol" adlı yeni albümüyle Eylül ayında dinleyicileri ile yeniden buluşacağı albümünde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.

Kardeş Türküler, çok kültürlü bir coğrafyanın zenginliğini yansıtan yeni bir albümle Eylül ayında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkan coğrafyasından geleneksel şarkıları kendine özgü bir üslupla yorumlayan grubun “Yol” isimli albümünde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe, Boşnakça şarkılar yer alıyor.

İçinde yer aldığı Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun (BGST) da desteğiyle hazırlanan bu albümle Kardeş Türküler; yola çıkışların, yola gidenin ardından seslenişlerin, yol ağzında bekleyişlerin şarkılarıyla, birlikte yürümeye dair inancı tazeleyerek, bu toprakların çok kültürlülüğüne bir kez daha selam gönderiyor.

Kardeş Türküler’in son albümü “Çocuk (H)aklı”, 2011 yılında yayımlanmıştı. Grup, önümüzdeki dönemde düzenleyeceği konserlerle de, “Yol” albümünü daha geniş kitlelerle buluşturmaya hazırlanıyor.Bu haber an.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+