​Yeni Güney Galler’in Ermeni Başbakanı Ermenistan’ı ziyaret etmeyi istiyor - Gündem
11 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Երեզկան / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

16 Ağustos 2017  

​Yeni Güney Galler’in Ermeni Başbakanı Ermenistan’ı ziyaret etmeyi istiyor

​Yeni Güney Galler’in Ermeni Başbakanı Ermenistan’ı ziyaret etmeyi istiyor ​Yeni Güney Galler’in Ermeni Başbakanı Ermenistan’ı ziyaret etmeyi istiyor
Avustralya Yeni Güney Galler eyaletin Başbakanı Ermeni Gladys Berejiklian önümüzdeki yılda Ermenistan’ı ziyaret etmek istiyor.

Ermenistan merkezli News.am haber sitesine konuşan Berejekian Ermenistan’a ilk ziyaretini 2013 yılında gerçekleştiğini bildirdi. Yeni Güney Galler-Ermenistan parlementolar arası dostluk grubu ile Yerevan, Artsakh (Dağlık Karabağ) ve Ermenistan illerini gezdiğini belirten Berejekian ziyaretin Ermenistan’ı daha iyi tanımaya fırsat olduğunu vurguladı.

Milletvekili olduğu döneminde Ermeni Soykırımı ve Karabağ Sorunu gibi Ermenileri yakından ilgilendiren konuları Parlamento gündemine getiren Berejikian Ermeni Soykırımı’ndan kurtulanların torunu olduğunu hatırlattı.

Berejikian “Ermeni olduğumdan gurur duyorum ve Ermeni Soykırımı’nın tanınmasını destekliyorum. Bu yıl Yeni Güney Galler Parlamento tarafından Ermeni Soykırımı’nın tanınma 20. yıldönümünü anacağız. Parlamento’nun parkında Soykırım’ın kurbanları anısına dikilen haçkar da var. Önümüzdeki yıl Yeni Güney Galler eyaleti Başbakanı olarak Ermenistan’ı ziyaret etmeyi umuyorum” dedi.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+