​Ermeni satranççı Aronyan “Grand Chess Tour” turnuvası liderleri arasında - Spor
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Լուսափայլ

Spor :

16 Ağustos 2017  

​Ermeni satranççı Aronyan “Grand Chess Tour” turnuvası liderleri arasında

​Ermeni satranççı Aronyan “Grand Chess Tour” turnuvası liderleri arasında ​Ermeni satranççı Aronyan “Grand Chess Tour” turnuvası liderleri arasında
Saint Louis'te gerçekleştirilen “Grand Chess Tour” Hızlı turnuvasının ilk 3 turundan sonra Ermenistan satranç milli takımı lideri Levon Aronyan 1.-4. sıraları paylaşıyor. Aronyan turunuvanın ilk turunda Çekiya temsilcisi David Navara’yı mağlup ederek 2. turunda ise Rus satranççı İan Nepomniachtchi’ye yenidli. 3. turda eski dünya şampiyonu Hint Viswanathan Anand’ı yenerek toplam 4 puan toplayan Aronyan, turnuvadaki liderliğini Vietnam'ı temsil eden Lê Quang Liêm, ABD’li Fabio Caruana ve Rus İan Nepomniachtchi ile paylaşıyor.

2005 yılında yarışmalı satranç kariyerinden emekliye ayrıldığından sonra profesyonel satrança geri dönmeye karar alan eski Dünya Şampiyonu Ermeni satranççı Gari Kasparov da bu turnuvaya katılıyor. 13. Dünya Şampiyonu Kasparov 3 turdan sonra kazandığı 3 puanla 5-8. sıraları paylaşıyor.

15 Ağustos’ta 3 tur daha düzenleneck. Grand Chess Tour’un Hızlı turnuvası 16 Ağustos’ta sonra erecek. Hemen ardından Grand Chess Tour’un Yıldırım turnuvası başlayacakBu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+