​Ermenistan Başbakanı gayri resmi Karabağ ziyeretine devam ediyor - Gündem
14 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Վանատուր / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

18 Ağustos 2017  

​Ermenistan Başbakanı gayri resmi Karabağ ziyeretine devam ediyor

​Ermenistan Başbakanı gayri resmi Karabağ ziyeretine devam ediyor ​Ermenistan Başbakanı gayri resmi Karabağ ziyeretine devam ediyor
Gayri resmi ziyareti için Artsakhʹta (Karabağ) Ermenistan Başbakanı Karen Karapetyan Artsakh mevkidaşı Arayik Harutyunyan ile Askeren, Martuni ve Martakert bölgelerini ziyaret etti.

İki Ermeni ülkenin Başbakanları Askeran ve Martuniʹde damlama sulama sistemleri olan nar behçeleri ile tütün yetiştirme alanlarını gezdiler.

Artsakh Tarım Bakan Yardımcısı Gevorg Veranyan ise başbakanlar için damlama sulama sistemlerinin sağladığı avantajları anlatan bir sunum yaptı.

Artsakh Başbakanı ise bu projenin verimli olduğu için bahçelerinde söz konusu sistemleri geçirmek isteyen işletmecileri destekleyip teşvik ettiklerini belirri.

Ardından Karapetyan ve Harutyunyan Martakert bölgesine giderek Matağis ve sakinlerinin Nisan 2016ʹ te Azerbaycan tarafının giriştiği saldırılarında evlerini terk etmeye maruz kalan Taliş köyünü ziyaret etti.

Artsakh Güvenlik Konseyi Sekreteri Vitali Balasanyan ve Martakert kaymakamı Vladik Khaçatryanʹın eşliğinde köye giden Başbakanlar Talişin yeniden inşa etmesi çalışmalarını baktı.

Harutyunyan ʹʹTalişin yeniden inşa etmesi günlük kontrolumuzun altındadır. Geçen yıl Azerbaycanʹın başlattığı saldırılar sonucunda köy sakinleri evlerini terk etmeye mecbur kaldı. Bugün yeterli güvenlik ve sosyal-ekonomik şartlar sağlayarak ileride Talişlilerinin evlerini terk etme meselesi ile karşı karşıya gelmedikleri için çaba sarfetmemiz lazımʹʹ diy ekonuştu.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+