​Ermenistan ile İran arasında işbirliği memorandumu imzalandı - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

21 Ağustos 2017  

​Ermenistan ile İran arasında işbirliği memorandumu imzalandı

​Ermenistan ile İran arasında işbirliği memorandumu imzalandı ​Ermenistan ile İran arasında işbirliği memorandumu imzalandı
Ermenistan Ekonomik Kalkınma ve Yatırım Bakanı Suren Karayan ile İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı, Serbest Ticari Bölgeler Konseyi Sekreteri Akbar Torkan, 17 Ağustos'ta işbirliği memorandumu imzaladı.

Memorandum hedefinde, Ermenistan ile İran arasında serbest ticari bölgeler alanında temel işbirliği sektörlerin belirlenmesi, özellikle "Meğri" serbest ticari bölgesinin ve "Aras" özel ekonomik bölgesinin geliştirilmesi hedefiyle yakın işbirliği var. Sözkonusu bölgelerde faaliyet gösteren şirketleri ile bölge yöneticileri ve devlet makamları arasında bağlar oluşturulacak. Kurulacak başlar ve yürütülecek yoğun ortak çalışmalar neticesinde, bölgesel kalkınma merkezi haline gelecek bir ortak serbest ticari bölgeler sistemi oluşturulacak.

Geçtiğimiz gün Suren Karapetyan ile Akbar Torkan'ın inisiyatifi ile turizm, serbest ticari bölgeler ile sanayi alanlarındaiki ülke arasındaki işbirliğinin artırılması hedefiyle üç ayrı çalışma grubu oluşturulmuştu. Gruplar, sözkonunusu alanlarda işbirliği imkanlarını araştırarak somut teklifler hazırlamakla görevli.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+