​Bakü`de tutuklu bulunan Rusya`lı Ermeni Galustyan, yardım için Kızılhaç`a başvurdu - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

23 Ağustos 2017  

​Bakü`de tutuklu bulunan Rusya`lı Ermeni Galustyan, yardım için Kızılhaç`a başvurdu

​Bakü`de tutuklu bulunan Rusya`lı Ermeni Galustyan, yardım için Kızılhaç`a başvurdu ​Bakü`de tutuklu bulunan Rusya`lı Ermeni Galustyan, yardım için Kızılhaç`a başvurdu
Bakü'de asılsız suçlamalarla tutuklanan Ermeni asıllı Rusya vatandaşı Marat Ueldanov-Galustyan davasındaki duruşma, avukatının ülke dışında olduğu nedeniyle 28 Ağustos'a ertelendi.

Galustyan'ın kız kardeşi Marina Mirzoyan, cezaevindeki doktorların, Marat'ın sağlık durumuyla hiç ilgilenmediklerini, bu nedenle kendisini geceleri uyutmayan mide ağrılarından rahatsız olan Galustyan'ın, yardım için Kızılhaç'a başvurduğunu bildirdi.

Edinen bilgiye göre Galustyan, Kızılhaç'tan özellikle Solcoseryl ilacını almak konusunda yardım istedi, çünkü sadece bu ilacı kullanırken kendini daha iyi hissediyor.

9 Haziran 2016 tarihinden beri Bakü'de tutuklu bulunan Marat Uledanov-Galustyan, uyuşturucu ve uyarıcı madde hazırlama, üretme, satın alma, satma, bulundurma ve dağıtmakla suçlanıyor. Fakat Galustyan'ın arkadaşları, Azerbaycan'ın suçlamalarının asılsız olduğu kaydederek, sorgulama sırasında Galustyan'a, Ermeni kimliği ile ilgili sorular sorulduğu bildiriliyor.

Marat Ueldanov-Galustyan, bir yıldan fazla bir dönem Bakü'deki "Do&Co" otelcilik şirketinde çalıştı. Pasportunda karısının "Ueldanov" soyismini kullandığı için Bakü'de daha önce dikkat çekmeyen Galustyan, 1990'lılarda Azerbaycan'dan ailesiyle Rusya'ya taşınmıştı.

Hakim Samir Aliyev'in başkanlığında yürütülen ve 28 Nisan 2016'da sona eren dava kapsamında Marat Ueldanov-Galustyan, 8 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+