​Los Angeles’te diplomatlar için Ermeni Soykırımı konulu filmin özel gösterimi düzenlendi - Gündem
17 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

28 Ağustos 2017  

​Los Angeles’te diplomatlar için Ermeni Soykırımı konulu filmin özel gösterimi düzenlendi

​Los Angeles’te diplomatlar için Ermeni Soykırımı konulu filmin özel gösterimi düzenlendi ​Los Angeles’te diplomatlar için Ermeni Soykırımı konulu filmin özel gösterimi düzenlendi
Ermenistan’ın Los Angeles Başkonsolosluğu ve Belediye Meclisi desteğiyle düzenlenen gösterime çok sayıda yabancı diplomatlar, Uluslararası insan hakları örgütleri temsilcileri, bilim adamları, üniversite öğretim üyeleri ve California Üniversitesi’nde kurulan "The Promise" Enstitüsü temsilcileri katıldı.

Konsolos Armella Shakaryan açılış konumada bulunurken Ermenistan ile Diaspora’nın ortak çabaları sayesinde Ermeni Soykırımı’nın tanınma sürecinde önemli ilerleme kaydedildiğini dile getirdi. Shakaryan, bu süreçte ABD Ermeni toplumunun büyük katkıda bulunduğunu de vurguladı.

"The Promise" enstitüsü müdürü Asli Bali konuşmasında Enstitü’nün asıl amacının adalet ile sorumluluğunu savunacak hukukçular öğreterek “The Promise” filminin vizyonunu hayata geçirmek olduğunu söyledi.

ABD'li Ermeni iş adamı Kirk Kirokoryan'ın ölümden önce kurduğu "Survival Pictures” tarafından yapımcılığı üstlenilen “The Promise” filminin yönetmenliğini Hotel Rwanda filmiyle en iyi yönetmen Oscar’ını alan Terry George yapmış. Filmde başrolleri iki yıldız isim Oscar Isaac ile Christian Bale paylaşıyor.

Tıp okumak için İstanbul'a gelen Ermeni Michael (Oscar Isaac), Paris'te okumuş olan Ermeni asıllı Ana (Charlotte Le Bon) ve onun foto muhabir sevgilisi Chris (Christian Bale) ile tanışır. Osmanlı'nın 1. Dünya Savaşı sırasında Ermenilere uyguladığı soykırım bu aşk üçgenini de etkiliyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+