​Ermenistan Ruysa`da düzenlenecek askeri tatbikata katılacak - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

31 Ağustos 2017  

​Ermenistan Ruysa`da düzenlenecek askeri tatbikata katılacak

​Ermenistan Ruysa`da düzenlenecek askeri tatbikata katılacak ​Ermenistan Ruysa`da düzenlenecek askeri tatbikata katılacak
4-8 Eylül tarihileri arasında Rusya’nın Astrahan bölgesindeki Aşuluk poligonunda düzenlenecek Silah Arkadaşlığı-2017 askeri tatbikatına Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinden iki binden fazla askerin katılacağı bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Silah Arkadaşlığı-2017 ortak tatbikata Rusya yanı sıra Ermenistan, Belarus, Kazakistan, Tacikistan ve Kırgızistan olmak üzere Bağımsız Devletler Topluluğu’nun 5 ülkesinin silahlı kuvvetlerinin hava savunma birlikleri katılacak. Ortak BDT hava savunma sisteminin diğer katılımcıları tatbikata gözlemci olarak katılacak” denildi.

Tatbikata hazırlık çerçevesinde Rusya’nın Güney Askeri Bölgesi’ndeki Hava Kuvvetleri ve Hava Savunması birlikleri alarma geçirildiği ifade eden açıklamada, havacılık birliklerinin Astrahan bölgesindeki Aşuluk poligonuna sefer yapmaya hazırlandığı, füze ve radyo teknik birliklerin hava ve demiryolu araçlarıyla bölgeye sevk edileceği belirtildi.

Tatbikat esnasında MiG-29, Su-27 ve Su-30 avcı uçakları, Su-24 bombardımanları, Su-25 saldırı uçakları, Su-34 çok amaçlı hava kompleksleri, Mig-31 önleme uçakları, Mi-8SMTŞ helikopterleri ve diğer askeri araçların kullanılacağı savunuldu.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+