​İsrailli şirket Ermenistan üzerinde ‘demo’ yaptı, ihracat lisansı iptal edildi - Gündem
15 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Արամազդ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

01 Eylül 2017  

​İsrailli şirket Ermenistan üzerinde ‘demo’ yaptı, ihracat lisansı iptal edildi

​İsrailli şirket Ermenistan üzerinde ‘demo’ yaptı, ihracat lisansı iptal edildi ​İsrailli şirket Ermenistan üzerinde ‘demo’ yaptı, ihracat lisansı iptal edildi
(İHA) konusunda Azerbaycan uzun süredir İsrailli şirketlerle iş birliği yapıyor. En son Azerbaycan ordusunun envanterine Hermes 900 tipi İHA’lar katılmıştı. Bu pazarı kaptırmak istemeyen İsrailli şirketler, yeni ürünlerini Azerbaycan’a götürüyor, tanıtımlar yapıyor.

İşte bu demo olarak adlandırılan tanıtım uçuşlarından birinde ciddi bir kriz yaşandı. ‘Kamikaze’ olarak adlandırılan yani hedeflerini bulup imha edebilen İHA, demoda Ermenistan hava sahasına girdi ve uçmaya başladı. Demo uçuşu tamamlandıktan sonra İHA tekrar Azerbaycan’a indi.

Demo uçuşunun ardından konu İsrail Savunma Bakanlığı’na gittiğinde ise ilginç bir gelişme yaşandı. Sistemin izinsiz olarak Ermenistan hava sahasında uçması üzerine Savunma Bakanlığı soruşturma açtı. Soruşturmanın tamamlanmasına kadar da Aeronautics şirketinin ihracat lisansını askıya aldı.Bu haber ko.....t kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+