​Çin General Xu Qiliang: Ermenistan güvenilir bir dost ve ortak - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

06 Eylül 2017  

​Çin General Xu Qiliang: Ermenistan güvenilir bir dost ve ortak

​Çin General Xu Qiliang: Ermenistan güvenilir bir dost ve ortak ​Çin General Xu Qiliang: Ermenistan güvenilir bir dost ve ortak
Resmi ziyaret için Çin’de bulunan Ermenistan Savunma Bakanı Vigen Sarkisyan 5 Eylül’de Çin Merkezi Askeri Komisyonu Başkan Yardımcısı, Hava Kuvvetleri Generali Xu Qiliang ile bir araya geldi.

Xu Qiliang, Ermenistan Savunma Bakanı’nın Çin ziyaretinin Ermenistan-Çin ilişkilerini derinleştireceğini düşündüğünü dile getirdi.

Sarkisyan ziyaret çerçevesinde yapılan müzakere detaylarını Çin Merkezi Askeri Komisyonu Başkan Yardımcısı'na sunarak Savunma alanında karşlıklı işbirliğinin perspektifleri ve imkanları hakkında konuştu.

Ermenistan ile Çin’in, savunma alanı başta olmak üzere çeşitli sektörlerde verimli işbirliği içinde olduğunu vurgulayan Sarkisyan, iki ülkenin kendiler için hassas konularda dengeli tutum gösterdiğine dikkat çekti. Sarkisyan, Dağlık Karabağ sorununda Çin’in gösterdiği yapıcı tutum için teşekkür etti.

Muhataplar, iki ülkenin ilişkilerinin büyük iç gücüne sahip olduğunu vurulayarak, bunun hayata geçirilmesi için çabalar sarf edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Xu Qiliang, Ermenistan'ın Çin için çok güvenilir ve samimi bir arkadaş ve ortak olduğunu açıkladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+