​ABD`li Soykırımsız Dünya örgütü, Ermeni Soykırımı ile ilgili çalışmaları için Taner Akçam`ı ödüll - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

06 Eylül 2017  

​ABD`li Soykırımsız Dünya örgütü, Ermeni Soykırımı ile ilgili çalışmaları için Taner Akçam`ı ödüll

​ABD`li Soykırımsız Dünya örgütü, Ermeni Soykırımı ile ilgili çalışmaları için Taner Akçam`ı ödüll ​ABD`li Soykırımsız Dünya örgütü, Ermeni Soykırımı ile ilgili çalışmaları için Taner Akçam`ı ödüllendirdi
Ünlü Türk Tarihçi ve Soykırım bilimcisi Taner Akçam, "Soykırımsız Dünya" (World Without Genocide) örgütü tarafından onur ödülüne layık görüldü. "Agos"ta yer alan habere göre, ABD'nin Minnesota eyaletindeki Mitchell Hamline Hukuk Fakültesi bünyesinde kurulan örgüt, 2018 yılı ödülünü Clark Üniversitesi Tarih Fakültesi’nde Ermeni Soykırımı çalışmaları yapan Prof. Dr. Taner Akçam’a verdi.

"Soykırımsız Dünya" örgütünün kuruluş amacı, "masum insanları korumak, ırkçılık ve önyargıyla mücadele ederek soykırımı önlemek, suçu işleyenlerin yargılanması için çalışma yürütmek, hayatları ve kültürleri yok edilenleri hatırlamak" olarak tanımlanıyor.

Örgütün Yöneticisi Ellen J. Kennedy, Akçam’a gönderdiği mektupta “Osmanlı Devleti’nin Ermeni halkına yönelik mezalimiyle ilgili belgelerle ilgili çalışmanız ve cesaretinize uzun zamandır hayranız. Türk ultra milliyetçileri tarafından ölüm tehditleri almanıza rağmen Soykırım hakkında konuşma ısrarını gösterdiniz” ifadelerine yer verdi. Ödül, Mayıs 2018’de Minneapolis’te gerçekleşecek törende sahibine verilecek.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+