​Ermenistan ve İsrail vize rejiminin kolaylaştırılması imkanlarını değerlendiriyor - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

14 Eylül 2017  

​Ermenistan ve İsrail vize rejiminin kolaylaştırılması imkanlarını değerlendiriyor

​Ermenistan ve İsrail vize rejiminin kolaylaştırılması imkanlarını değerlendiriyor ​Ermenistan ve İsrail vize rejiminin kolaylaştırılması imkanlarını değerlendiriyor
13 Eylülʹde Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan İsrail Parlamento heyetini kabul etti. İsrail heyetine Knesset (Meclis) Başkan yardımcısı, Ermenistan-İsrail Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Tali Ploskov ve Knesset Başkan Yardımcısı Yoel Hasson başkanlık ediyor.

Son dönemde hem parlamentolar hem de hükümetler temsilcilerinin karşılıklı ziyaretlerinin yoğunlaşmasını keydeden Bakan Nalbandyan bu ziyaretlerin ikili ilişkilerin pekiştirmesine yararladığını söyledi.

Ermenistan-İsrail Parlamentolar arasında dostluk grubun rolüne önem verdiklerini söyleyen Nalbandyan, 3. oturumunun Yerevanʹda gerçekleştirilen Ermenistan-İsrail toplumsal forumunun da iki ülkenin toplumlarının diyaloğu için önemli bir zemin oluşturduğunu da ekledi.

İki ülke arasında vize rejiminin kolaylaştırılması olanaklarını değerlendiren taraflar hukuki alanda işbirliği, iş temaslarının genişletilmesi gibi birçok konular ele aldılar.

Görüşme sırasında birçok bölgesel meselelere de değinildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+