​Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir: Türkiye Erdoğan`la AB üyesi olamaz - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

14 Eylül 2017  

​Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir: Türkiye Erdoğan`la AB üyesi olamaz

​Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir: Türkiye Erdoğan`la AB üyesi olamaz ​Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir: Türkiye Erdoğan`la AB üyesi olamaz
Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Türkiye'nin Erdoğan'la AB üyesi olamayacağını ifade etti.

AB'nin "değerlere dayalı gerçekçi" bir dış politika yürütmesini isteyen Özdemir, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi otoriter liderlere daha kararlı davranılmasını istedi. Böyle liderlerle diyaloga devam edilmesini, fakat bunu yaparken kendi değerlerinin de göz ardı edilmemesini istedi.

Türkiye ile tam üyelik müzakerelerine son verilmesinden yana olmadığını belirten Özdemir, aksi takdirde Türkiye'deki Avrupa yanlılarını terketmiş olacaklarını ifade etti. Yeşiller Eş Başkanı, "Erdoğan'ı hedef alan ekonomik önlemlerin daha etkili olacağını ve Türkiye'nin Erdoğan yönetimi altında Avrupa Birliği üyesi olamayacağını" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan ve NATO müttefiki Türkiye'ye askeri malzeme satılmamasını da talep eden Cem Özdemir, silah ihracatını onaylama yetkisinin Ekonomi Bakanlığından alınıp Dışişleri Bakanlığına verilmesini de istedi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+