Niğde`de Ermeni Kilisesi önüne park - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

17 Eylül 2017  

Niğde`de Ermeni Kilisesi önüne park

Niğde`de Ermeni Kilisesi önüne park Niğde`de Ermeni Kilisesi önüne park
NİĞDE Belediyesi tarafından Ermeni Kilisesi önündeki alan park olarak düzenlendi.

Düzenlenen açılış törenine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay İhsan Çanak, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna ve mahalle sakinleri katıldı.

Kamulaştırılma bedeliyle yaklaşık 2 milyon TL'ye mal olan Saray Parkı'nın açılışında konuşan Başkan Akdoğan, Kayardı Mevkii'ne de yaklaşık 100 dönümlük bir Kentpark yapılacağını söyledi. Niğde Belediyesi olarak 7 ayrı noktada park çalışması yaptıklarını belirten Akdoğan, "Geçtiğimiz yıl Sarıköprü Mevkii'ne bu parkımızdan daha büyük 3 adet park yaptık fakat hiçbirine açılış yapmadık. Buranın bir özelliği var. 20 yıldır dile getirilen bir yer ve şehrimizin en eski mahallesi. Tescilli bir mahalle olması ve sit alanı içerisinde olmasından dolayı bu mahallede iş yapmak çok zor.

Mahallemizde kamulaştırma yaparak eski evi yıkıp buraya park yapmak veya altyapı götürmek çok zor. Herhangi bir taşı kaldırmaya çalıştığımız zaman hemen Nevşehir Tabiat Varlıkları yada Anıtlar Kurulu karşımıza çıkarak engel oluyor'' dedi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)Bu haber Hu.....t kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+