​Garo Paylan: `Soykırımı tanımadan Türkiye demokratik bir ülke olmayacak - Gündem
17 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

19 Eylül 2017  

​Garo Paylan: `Soykırımı tanımadan Türkiye demokratik bir ülke olmayacak

​Garo Paylan: `Soykırımı tanımadan Türkiye demokratik bir ülke olmayacak ​Garo Paylan: Soykırımı tanımadan Türkiye demokratik bir ülke olmayacak
6. Ermenistan-Diaspora Kongresi kapsamında düzenlenen ''Ermeni Soykırımının tanınması, soykırımların önlenmesi, siyasi ve hukuki süreçleri'' konulu toplantıda konuşma yapan Türkiye Meclis milletvekili Garo Paylan, Soykırımı tanımadan Türkiye'nin hiç bir zaman demokratik bir ülkeye dönüşmeyeceğini, Kürt sorununun da çözülmeyeceğini açıkladı.

Türkiye'nin bügün demokrasi yolundan uzaklaştığını ve AB ile ilişkilerde de geri adımlar attığını kaydeden Paylan ''Soykırımın tanınması için daha geniş bir vizyonumuz olmalı. Sadece demokratik Türkiye soykırımı tanıyabilir, sadece demokratik Türkiye Ermenistan ile sınırları açabilir, aksi durumda onlarca yıl beklemek zorunda kalacağız. Türkiye bugün karanlık bir dönem yaşıyor. 102 yıl önce büyük bir katliam oldu, ve şu katliam bugün de devam ediyor, çünkü cezalandırılmayan cinayetler yeni cinayetlere yol açıyor. Ben şahsen Soykırımın tanınması için mücadele vermeye devam edeceğim'' dedi.

Türkiye'de yeni anayasanın kabul edilmesinin de ülkeyi demokrasi yolundan uzaklaştıracağını belirten Paylan ''Ben bunun hakkında parlamentoda da konuştum. 20. yüzyılın başında Ermeni Soykırımı odu, bugün ülkede yeni anayasa kabul edilirse aynı felaketi yaşayacağız'' şeklinde konuştu.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+