​Serj Sarkisyan: Ermenistan Ermeni-Türk Protokollerini hiçe saydı - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

20 Eylül 2017  

​Serj Sarkisyan: Ermenistan Ermeni-Türk Protokollerini hiçe saydı

​Serj Sarkisyan: Ermenistan Ermeni-Türk Protokollerini hiçe saydı ​Serj Sarkisyan: Ermenistan Ermeni-Türk Protokollerini hiçe saydı
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan BM 72. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri açılışı'nda yer alarak, Genel Kurul'a hitap etti.

Sarkisyan “Türkiye Yönetimi, 2009 yılında Zürihʹte imzalanmış protokolleri sonsuza kadar rehin alabilmesini ve sadece kendisine uygun bir anda onaylayabilmesini düşünüyorsa iyice yanılıyor” dedi.

Sarkisyan sözüne şöyle devam etti “Protokoller şu anda mevcut sorunlara çözüm bulma amacıyla müzakere edilmiş. Bunları hayata geçirme istikamette uzun süre içinde bir ilerleme olmadığı takdirde Ermenistan protokolleri hiçe saydı. Biz 2018 baharına bu boş olan protokollersiz gireceğizʹʹ ifadelerini kullandı.

Sarkisyan, Ermenistanʹın Türkiye ile ilişkilerini geliştirme için hiç bir zaman Ermeni Soykırımıʹnın tanımasını önkoşul olarak kullanmadığını da söyledi.

Cumhurbaşkanı “Ankaraʹnın rafa kaldırdığı bu belgeler bugüne kadar onaylanmamış durumda. Türkiye hükümeti protokollerin ruhuna aykırı olan absürt önşartlar koyuyor” dedi.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+