​İsrail`li doktorlar, Azerbaycan cezaevinde Lapşin`in şiddete tabi tutulduğunu doğruladı - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

20 Eylül 2017  

​İsrail`li doktorlar, Azerbaycan cezaevinde Lapşin`in şiddete tabi tutulduğunu doğruladı

​İsrail`li doktorlar, Azerbaycan cezaevinde Lapşin`in şiddete tabi tutulduğunu doğruladı ​İsrail`li doktorlar, Azerbaycan cezaevinde Lapşin`in şiddete tabi tutulduğunu doğruladı
İsrail'li doktorlar, Rusya'lı blogger Aleksandr Lapşin'in, cezaevinde intihar girişiminde bulunduğuna dair Azerbaycan hükümetinin iddialarının asılsız olduğunu hep bir ağızdan söylüyor. Azerbaycan'da 7 ay hapiste bulunmaktan sonra İsrail'e iade edilen Lapşin, konuyla ilgili Facebook'taki kişisel hesabında paylaşımda bulundu.

Ünlü blogger, "Bugün bütün günümü Rambam Hastanesinde geçirdim. Azerbaycan cezaevinde bana karşı uygulanan şiddete dair evraklar topluyorum. Doktorlar, intihar hakkındaki Azerbaycan iddialarının hiçbir eleştiriye dayanamayacağı konusunda hemfikirdir. Bunun yerine şiddet izleri göze çarpıyor" diye yazdı.

Daha önce yapılan bir paylaşımda ise Lapşin, cezaevinde aldığı tüm yaralarını polis karakolunda ve Tel Aviv Hastanesinde kaydettiriğini anlatmıştı.

Azerbaycan'ın, kendisini öldürmeye çalıştığı için bu ülkeyi affetmemek gerektiğini vurgulayan blogger, bunun için uluslararası hukuk mercilerine başvurmak üzere belgeler topladığını da sözlerine eklemişti.

Hatırlanacağı üzere, Rusya ve İsrail vatandaşlığı olan ünlü blogger Aleksandr Lapşin, Aralık 2016'da Azerbaycan talebiyle Minsk'te gözaltına alınmıştı. Dağlık Karabağ'ı ziyaret ettiği iddiasıyla Azerbaycan'ın kara listesine dahil edildiği öğrenilen Lapşin, Şubat 2017'de Azerbaycan'a iade edilerek cezaevine sevkedilmişti. 7 ay hapiste kaldıktan sonra günler önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından af edildiği açıklanan Lapşin, İsrail'e iade edildi.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+