Yerevan`da Ermeni halılar ulusal gururumuzdur başlıklı flashmob gerçekleştirildi - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Արփող

Gündem :

21 Eylül 2017  

Yerevan`da Ermeni halılar ulusal gururumuzdur başlıklı flashmob gerçekleştirildi

Yerevan`da Ermeni halılar ulusal gururumuzdur başlıklı flashmob gerçekleştirildi Yerevan`da Ermeni halılar ulusal gururumuzdur başlıklı flashmob gerçekleştirildi
20 Eylül 2017 tarihinde başkent Yerevan'da, "Ermeni halılar, ulusal gururumuzdur" başlıklı eşi benzeri olmayan bir flashmob gerçekleştirildi. "Moskova" Sinemasının bulunduğu Charles Aznavour Meydan'ından başlayan flashmob kapsamında Yerevan'ın farklı semtlerindeki bina ve apartmanların pencere ve balkonlarından halı ve kilimler asıldı.

Evinde Ermeni halı veya kilimi olan herkes, günün farklı saatlerinde flashmob'a katılarak pencere ve balkonlarını milli halılarla süsledi.

"Ermeni halılar, ulusal gururumuzdur" başlıklı flashmob'un amacı, ulusal halının ve halıcılığın öneminin vurgulanması, halıcılık geleneklerinin korunma meselesinin dile getirilmesi, özel bir kültür oluşturan Ermeni halı sanatının özelliklerine dikkat çekilmesi, ayrıca Ermeni halıcılığının eşsiz ürünlerinin dünyaya tantılmasıdır.

Etkinliğin fikrini öneren, aynı zamanda düzenleyen ve hayata geçiren, Ermeni Ulusal Halı Merkezidir. Flashmob'a ayrıca Ermenistan Kültür Bakanlığı destek verdi.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+