Samatya Surp Kevork Kilisesi Vakfı Yöneticilerinin Ziyareti - Gündem
20 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

26 Eylül 2017  

Samatya Surp Kevork Kilisesi Vakfı Yöneticilerinin Ziyareti

Samatya Surp Kevork Kilisesi Vakfı Yöneticilerinin Ziyareti Samatya Surp Kevork Kilisesi Vakfı Yöneticilerinin Ziyareti
Patriklik Kaymakamı Başepiskopos Karekin Bekçiyan, 25 Eylül 2017, Pazartesi, saat 13:00’da, Patrikhane’de, Baş Rahip Zakeos Ohanyan önderliğindeki Samatya Surp Kevork Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Ziyaretçiler 1 Ekim 2017, Pazar, yapılacak dini törenlere ve sevgi sofrasına başkanlık etmesi için Başepiskopos Karekin’i davet ettiler. Sevgi sofrası öncesindeki hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. Aynı zamanda, kilise ve okulda yürütülen çalışmalar hakkında da bilgiler sunuldu. Sohbet esnasında, Samatya Kilisesi’nde, hayırseverlerin yardımlarına bu yıl daha fazla ihtiyaç olduğunu belirdi.

Başepiskopos Karekin, Samatya Kilisesi’nin temsilcilerinin varlığından duyduğu memnuniyeti belirtilerken, onlara cesaret verecek öğütlerde bulundu. Samatya’da gerçekleşen sevgi sofrasının, İstanbul Ermeni Cemaati için taşıdığı sembolik değeri hatırlattı. Kiliselerin ve okulların bekası için hizmet eden herkesi takdis ederek, sevgi sofralarının başlangıcı olan bu sofranın bereketli geçmesi için iyi dilekte bulundu.
Bu haber tu.....g kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+