ABD Kongresmenleri Azerbaycanʹda insan haklarını ihlal eden yerkilileri cezalandırmaya çağırıyor - Gündem
18 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Մասիս / Ժամ : Արփող

Gündem :

28 Eylül 2017  

ABD Kongresmenleri Azerbaycanʹda insan haklarını ihlal eden yerkilileri cezalandırmaya çağırıyor

ABD Kongresmenleri Azerbaycanʹda insan haklarını ihlal eden yerkilileri cezalandırmaya çağırıyor ABD Kongresmenleri Azerbaycanʹda insan haklarını ihlal eden yerkilileri cezalandırmaya çağırıyor
Azerbaycanʹda insan haklarının ihlallerini devam ederken ABD Kongresmenleri Chris Smith ve Jim McGovern Azerbaycanʹda hukuk üstünlüğü ve ve insan haklarının savunmasına yönelikH. Res. 537 tasarısını Kongreye sundu.

Kongre İnsan Haklarından sorumlu Komisyonunun Başkanlığı yapan Chris Smith ʹʹAzerbaycan rejimi insan hakları savuncuları, bağımsız gazetecileri ve ruhani liderleri susturmak için işkenceler, siyasieetn kaynaklanan cezalar, baskılar, insan kaçırma yöntemleri kullanmaya devam ediyor. Devletlerimiz arasında önemli ekonomik ve güvenlikbağların olduğunu belli, ancak söz konusu ihlaller gözden geçirilmezʹʹ diye konuştu.

Tasarıda ABD Hükümetini Azerbaycan yönetimi ile anlaşmalar imzalarken Azerbaycan halkının hakları ve temel özgörlüklerini öncelik olarak görmeye çağrılıyor. Ayrıca tasarı metninde evrensel olarak tanınan insan haklarını ihlal eden Azerbaycanlı yetkilileri cezalandırma talebi da yer almaktadır.

Kongresmenler tasarıda Azerbaycan Hükümetini bütün siyasi mahkumları derhal serbest bırakmaya da çağırdılar.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+