​ABD`nin Michigan eyaleti, Artsakh bağımsızlığını tanıdı - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

29 Eylül 2017  

​ABD`nin Michigan eyaleti, Artsakh bağımsızlığını tanıdı

​ABD`nin Michigan eyaleti, Artsakh bağımsızlığını tanıdı ​ABD`nin Michigan eyaleti, Artsakh bağımsızlığını tanıdı
ABD'nin Michıgan eyaleti, 28 Eylülde Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyetinin bağımsızlığını tanıyan kararı onayladı. Amerika Ermeni Davası Konseyinden edinen bilgiye göre, ABD hükümetine aynısını yapma çağrısında bulunan karar, Güney Kafkasya'da barış ve istikrarın sağlanması için Artsakh'la ekonomik ve kültürel ilişkilerini geliştirmeye davet etti.

Amerika Ermeni Davası Konseyi üyesi Armen Sahakian, ABD'nin farklı eyaletlerinde Konseyin tam 50 ofisinin bulunduğunu ve bu ofisler tarafından Ermeni Soykırımı ile Artsakh'ın bağımsızlığının tanınmasına yönelik yoğun çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Bu çalışmalar kapsamında geçen yıl da Michigan'da Ermeni Soykırımı ile tüm diğer soykırımların, okullarda zorunlu ders olarak okutulmasını öngören tasarı da kabul edilmişti.

Artsakh bağımsızlığını tanıyan karar, Senatör David Knezek tarafından Michigan eyalet Senatosuna sunuldu. Böylece Michigan, Artsakh bağımsızlığını tanıyan 8. ABD eyaleti oldu. Daha önce Massachussetts, Rhode Island, Men, Louisiana, Kaliforniya, Georgia ve Havai eyaletleri, Artsakh'ın bağımsılığını tanıyan benzeri kararlar kabul etmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+