​Ermenistan Savunma Bakanı: Ermenistan’da üretilen sistemler Silahlı Kuvvetleri`nin envanterine gird - Gündem
20 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

02 Ekim 2017  

​Ermenistan Savunma Bakanı: Ermenistan’da üretilen sistemler Silahlı Kuvvetleri`nin envanterine gird

​Ermenistan Savunma Bakanı: Ermenistan’da üretilen sistemler Silahlı Kuvvetleri`nin envanterine gird ​Ermenistan Savunma Bakanı: Ermenistan’da üretilen sistemler Silahlı Kuvvetleri`nin envanterine girdi
Ermenistan Savunma Bakanı Vigen Sarkisyan görevinde bulunduğu bir yılı gazetecilerle buluşup değerlendirdi. Sarkisyan, son bir yılda Savunma Sanayi'nin gelişmesinin en önemli başarılardan biri olduğunu vurguladı.

Sarkisyan “Askeri nöbeti etkili bir şekilde kolaylaştıran, tasarım ile üretimi Ermenistan'da yapılan sistemler Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine girdi” ifadelerini kullandı.

Savunma Bakanı’na göre bu sistemler Ermenistan üretimi olduğu için hem fiyat açısından avantajlı, hem de piyasada benzeri yok.

Sarkisyan, bu sistemlerin tasarımı ve üretiminin kendilerin temel amacı olan Savunma sanayinin Ermenistan ekonomisinin en önemli güç haline getirmesine ilk adım olacağını düşünüyor.

Ermeni bakana göre, Ermenistan böyle tasarımlarla uluslararası piyasada sadece ithalatçı değil, yüksek teknolojileri üreten ve ihraç eden ülke olarak ilgi kazanabilecek.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+