​Milli Meclis Başkanı:Ermenistan`ın Azerbaycan ile bir toprak sorunu yok - Gündem
17 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

07 Ekim 2017  

​Milli Meclis Başkanı:Ermenistan`ın Azerbaycan ile bir toprak sorunu yok

​Milli Meclis Başkanı:Ermenistan`ın Azerbaycan ile bir toprak sorunu yok ​Milli Meclis Başkanı:Ermenistan`ın Azerbaycan ile bir toprak sorunu yok
Ermenistan Milli Meclis Başkanı Ara Babloyan, 6 Ekim tarihinde ABD Kaliforniya eyaletinin Meclis heyetini kabul etti. Ermenistan’da demokrasinin geliştirilmesi çalışmalarında ABD’nin desteğini önemseyen Babloyan, ABD ile sadece siyasi değilç ayrıca kültür, eğitim ve ekonomi alanındaki ilişkilerinin geliğtirilmekte olduğun kaydetti.

Başımsız Ermenistan’ın sağlık sisteminin kurulması ile geliştirilmesine ABD’nin verdiği desteğinin büyük önemini vurgulayan Meclis Başkanı, bazı komşu ülkelere farklı olarak Ermenistan’ın, demokrasi, ifade özgürlüğü ve insan hakları yolunda ilerlediğine dikkat çekti.

Artsakh (Dağlık Karaba) meselesine de değinen Ara Babloyan, “Ermenistan’ın, Azerbaycan ile bir toprak sorunu yoktur. Mesele, Artsakh halkının kendi kaderini kendi tayin etme hakkıyla ilgilidir. İnsan, en büyük değerdir ve insan haklarının korunması ile güvenliği, bizim için önemlidir. Medeni dünyada barışın alternatifi yoktur, dolayısıyla Dalık Karabağ çatışması da AGİT Minsk Grubu çerçevesinde barış yoluylaçözülmeli” ifadelerini kullandı.

Görüşmede taraflar, Ermenistan – ABD işbirliğinin derinleştirilmesinde Kaliforniya Ermeni toplumunun rolüne de değindi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+