​Syunik Havalimanı restore ediliyor, yakında Kapan -Yerevan uçuşları başlayacak - Gündem
20 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

08 Ekim 2017  

​Syunik Havalimanı restore ediliyor, yakında Kapan -Yerevan uçuşları başlayacak

​Syunik Havalimanı restore ediliyor, yakında Kapan -Yerevan uçuşları başlayacak ​Syunik Havalimanı restore ediliyor, yakında Kapan -Yerevan uçuşları başlayacak
Ermenistan’ın Syunik İdari Bölgesinin merkezi Kapan şehrinde bulunan havalimanı restore ediliyor. Maliyeti iki milyon ABD doları olan rstorasyonun yanısıraç Kapan–Yerevan ve Yerevan –Kapan düzenli uçuşların düzenlenmesi için uçak alındı.

Syunik Valisi Vahe Hakobyan’a göre havalimanındaki restorasyon çalışmaları, 2017 yılının birinci yarısının sonunda başlatıldı. Bir Çek havayolu şirketi ile imzalanan sözleşmeyle L- 410 markalı uçak alındığını bildiren Hakobyan,19 kişilik uçağın 5.5 milyon Avroya bedel olduğunu kaydetti.

Kapan –Yerevan uçak biletlerinin fiyatlarının henüz kesinleşmediğini dile getiren Syunik valisi, ön hesaplamalara göre yaklaşık 30-40 bin Ermenistan dramı (60-80 ABD doları) cıvarında olacağını kaydetti. Diğer yandan, acilen Yerevan’a götürülme ihtiyacı olan hastalar ve öğrenciler için fiyat indirimleri de olacağını sözlerine ekledi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+