​Ekümenik Patrik’ten Ankara ziyareti - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

12 Ekim 2017  

​Ekümenik Patrik’ten Ankara ziyareti

​Ekümenik Patrik’ten Ankara ziyareti ​Ekümenik Patrik’ten Ankara ziyareti
Ekümenik Patrik I. Bartholomeos, Ankara'da yaşayan Ortodoks cemaati ile Ulus'ta bulunan Azize Tereza Kilisesi'nde bir araya geldi.

Kırım Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Patrik I. Bartholomeos, Ankara'ya ziyarette bulundu ve burada yaşayan Ortodoks cemaati ile bir araya geldi. Ankara, Ulus'ta yer alan Azize Tereza Kilisesi'nde gerçekleşen buluşmaya, Ankara'da yaşayan Ortodoks cemaatinden çok sayıda katılım oldu.

Ankara'da bulunan büyükelçiliklerin temsilcilerinin de hazır olduğu buluşmada, Patrik Bartholomeos "Resmi ziyaretlerim dışında Ankara'ya ilk gelişim. Sizlerle burada buluşmaktan gerçekten çok mutluyum. Ankara'da Ortodoks Kilisesi bulunmuyor. Dışişlerinden birkaç yetkiliyle bu konuyu konuştum bunun için çalışmalarımız başladı" dedi.

Kırım Haber Ajansı muhabirine konuşan Ankara Ortodoks Cemaati lideri Peder Vissarion ise, "İnsanlar birbirine karşı din ayrımı yapmadan kardeşlik, barış ve hoşgörü içinde yaşamayı öğrenmeliler. Ben burada olmaktan son derece mutluyum" ifadelerini kullandı.Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+