​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü: Azerbaycan provokasyonlara devam ediyor - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

12 Ekim 2017  

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü: Azerbaycan provokasyonlara devam ediyor

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü: Azerbaycan provokasyonlara devam ediyor ​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü: Azerbaycan provokasyonlara devam ediyor
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Süzcüsü Tigran Balayan, Ermenistan-Azerbaycan sınırında hasmın ateşinden Ermeni askerin ölümü ile ilgili açıklama yaptı.

11 Ekim’de Ermenistan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’ın kuzeydoğu yönünde konuşlu bir askeri kıtanın mevzisinde Azerbaycan tarafının açtığı ateşin sonucu 19 yaşındaki Ermeni zorunlu asker Çaplin Sargsyan’ın hayatını kaybettiğini bildirmişti.

Balayan, olayla ilgili Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in Ermenistan-Azerbaycan Cumhurbaşkanları’nın görüşmesi arifesinde provakasyon etmeyi sürdürdüğünü vurguladı.

Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın Basın Sözcüsü Vladimir Hakobyan ise Aliyev’in Karabağ Sorunu ile ilgili son açıklamalarına değinerek şunları kaydetti: “Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Azerbaycan yönetiminin üst düzey görüşmelerden önce ortamı bozmaya çalışarak provokasyonlara başvurduğunu herkesin bildiğini düşünüyor. Aynı niteliğinde olan son açıklamaların farklılığı, sabotajın Artsakh (Dağlık Karabağ) ile temas hattında veya Ermenistan ile sınırında değil Bakü’nün merkezinde yapılması.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+