Yerevan`da dünyaca ünlü Ermeni fotoğrafçı Yusuf Karş`ın eserleri sergilenecek - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

16 Ekim 2017  

Yerevan`da dünyaca ünlü Ermeni fotoğrafçı Yusuf Karş`ın eserleri sergilenecek

Yerevan`da dünyaca ünlü Ermeni fotoğrafçı Yusuf Karş`ın eserleri sergilenecek Yerevan`da dünyaca ünlü Ermeni fotoğrafçı Yusuf Karş`ın eserleri sergilenecek
18 Ekim'de Ermenistan başkenti Yerevan'da Kanada'lı ünlü Ermeni fotoğraf sanatçısı Yusuf Karş'ın (Hosvep Karşyan) eserlerinin sergisi açılacak. Sergi 25 Ekim tarihine kadar ziyaretçilerine açık olacak.

Yerevan'daki Sundukyan adına milli akademik tiyatrosunda düzenlenecek sergide ünlü fotoğrafçının 30 eseri sergilenecek.

Yusuf Karş kimdir?

Karş'ın ailesi, Ermeni Soykırımı sırasında Suriye'ye kaçarak tek varlığı olarak da bir tane eşeğini yanına almıştır. Bir gün Karş'ın , Quebec'te yaşayan dayısı Yusuf'un ailesine bir mektup yazarak kendi fotoğraf studiosunda bir yardımcıya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Neticede 16 yaşındaki Yusuf, 29 gün için Quebec'e gidiiyor.

Daha sonra Yusuf, Boston'da fotoğrafçılık eğitimi alıyor. Ottava'ya dönen Karş, burayı ziyaret eden ünlülerin fotoğraflarını çekmeye başlıyor. Kariyerindeki en önemli an, İngiltere'nin eski Başbakanı Winston Churchill'in fotografının çekmesiydi. Sözkonusu fotoğraf, "Time" dergisinin kapağında yerini alıyor. Bu olaydan sonra ise ünlü isimler, Karş'ın fotoğraf stüdyosunda sık sık mısafir olmaya başlıyor.

Karş kariyeri sırasında Audrey Hepburn, Ernest Hemingway, George Bernard Show, Grace Kelly, Albert Einstein gibi yıldızların yanı sıra ADB'nin 12 Cumhurbaşkanı, 4 Papa, Soviyet Birliği'nin liderlerinden Nikita Khrushchov, Lionid Brejnev, Mikhayil Gorbachov gibi sünya liderlerinin fotoğraflarını çekti.
Haberin Diğer Resimleri Yerevan`da dünyaca ünlü Ermeni fotoğrafçı Yusuf Karş`ın eserleri sergilenecek

1 2 3 4 5 6 7Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+