​Ermenistan`ın sunduğu “Yeva” filmi, Oscar Ödülü’nün “En iyi yabancı film” listesinde - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

16 Ekim 2017  

​Ermenistan`ın sunduğu “Yeva” filmi, Oscar Ödülü’nün “En iyi yabancı film” listesinde

​Ermenistan`ın sunduğu “Yeva” filmi, Oscar Ödülü’nün “En iyi yabancı film” listesinde ​Ermenistan`ın sunduğu “Yeva” filmi, Oscar Ödülü’nün “En iyi yabancı film” listesinde
Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Oscar Ödülü’nün “En iyi yabancı film” dalında onaylanmış filmlerin listesini yayınladı. Bu listede Ermenistan Milli Sinema Merkezi’nin sunduğu ve Anahit Abad’in yönetenliğini üstlendiği “Yeva” (Havva) filmi de yer aldı.

Ermenistan Milli Sinema Merkezi’nin bildirdiğine göre 90’incisi düzenlenecek Oscar Ödülü için 6’sı tarihte ilk kez 92 ülkeden başvuru verilmişti.

Ermenistan ve İran ortak yapımı olan film, Ermenistan Milli Sinema Merkezi ile Farabi Sinema Fonu tarafından finanse edildi. Film yıllar önce hayatında vuku bulan tatsız olayları unutmak, onlardan kurtulmak isteyen bir kadının hikayesini anlatıyor. Kızıyla Yerevan'dan taşınan Havva, Karabağ'daki tanıdıklarının yanına yerleşiyor. Fakat geçmiş, onu burada da buluyor.

Filmde, oyuncular Narine Grigoryan, Şant Harutyunyan, Marcan Avetisyan, Rozi Avetisyan, Sergey Tovmasyan, Vrej Kasuni, Tigran Davtyan, Nanor Petrosyan, Elena Adamyan, Marat Davtyan rol aldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+