​Azerbaycan lobisine hizmet eden Avrupalı bir isim daha: Karin Strenz - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

18 Ekim 2017  

​Azerbaycan lobisine hizmet eden Avrupalı bir isim daha: Karin Strenz

​Azerbaycan lobisine hizmet eden Avrupalı bir isim daha: Karin Strenz ​Azerbaycan lobisine hizmet eden Avrupalı bir isim daha: Karin Strenz
Azerbaycan çamaşırhanesi” adıyla bilinen skandal belgelerin yayınlaması neticesinde, Azerbaycan tarafından rüşvet alan isimler arasında bir ünlü ismin daha olduğu ortaya çıktı. “Das Erste”nin haberine göre, Alman milletvekili, Merkel’in Hristiyan Demokrat Partisinin üyesi, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi, 2009’da Bundestag milletvekili olarak seçilen Karin Strenz, Azerbaycan çıkarlarını koruyan Almanya’lı lobi şirketi tarafından en az 15.000 Euro aldı.

Sözkonusu şirketin, 2009 yılında kurduğu Alman-Azerbaycan ilişkilerine destek kurumla birlikte Azerbaycan lehine lobicilik yapan ve açıklanan bilgilere göre Aliyevler tarafından 800.000 Eurodan fazla rüşvet alan HDP eski milletvekili, siyasetçi Eduard Llintner’e ait olduğu biliniyor.

Kaynak, Strenz’in Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde her zaman Azerbaycan yanlısı olmakla dikkat çektiğini kaydetti.

Ayrıca Strenz, tıpkı Beliçikalı milletvekili Alan Desteks gibi Avrupa Konseyi’ne, “Çıkar çatışması” hakkında bir sahte deklarasyon sunmuştu. Fakat Destreks, Azerbaycan ile olan bağlantılarının ortaya çıkmasından sonra AKPM’den istifa ederken Strenz, görevini icra etmeye devam ediyorBu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+