​Ermeni kemancı 33 saat durmadan müzik çalarak Guinnes rekorlar kitabına girdi - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

18 Ekim 2017  

​Ermeni kemancı 33 saat durmadan müzik çalarak Guinnes rekorlar kitabına girdi

​Ermeni kemancı 33 saat durmadan müzik çalarak Guinnes rekorlar kitabına girdi ​Ermeni kemancı 33 saat durmadan müzik çalarak Guinnes rekorlar kitabına girdi
Ünlü Ermeni kemancı Nikolay Madoyan, 11-12 Şubat 2017 tarihinde Yerevan’ın Komitas Oda Müziği Evinde 33 saat 2 dakika 41 saniye durmadan müzik çalmak yoluyla “Guinness” rekorlar kitabına girdi. Bu sırada Madoyan’ın, sadece bir saat beş dakika dinlenme hakkı vardı. Ünlü kemancı, zaferini Artsakh dört günlük savaşının kahramanlarına ithaf etti.

Bu rekor için 59 meşhur ve oldukça zor eserler seçtiğini bildiren Madoyan, bu eserleri defalarca tekrar çaldığını, fakat her seferinde biraz daha farklı, biraz daha değişik bir tarzla onları seslendirdirdiğini dile getirdi. Çalınan eserler arasında 4 Ermeni eserler de vardı: Komitas’ın “Dzirani dzar” (Kayısı ağacı), “Keler, tsoler” ve “Grung” (Turna) eserleri ile Edward Bağdasaryan’ın “Noktürn”üdür.

Bu rekor dışında başka bir rekor için de “Guinness” rekorları ofisine başvurduğunu bildiren Madoyan, bu ikinci başvuru için henüz cevap alınmadığını kaydetti. Nikolay Rimski –Korsakov’un “Yaban Arısı Uçuşu”nu kemanla 46 saniyede çalan Madoyanç bu rekoru daha önce kıran bir İngiliz müzisyenin, aynı eseri elektrikli kemanla daha uzun bir sürede çaldığını bildirdi.

Nikolay Madoyan, Ermenistan’da kütür alanında rekor kıran ilk sanatçı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+