​Papa Francis, astronotlara seslendi: İnsanlığın durumu nasıl? - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

26 Ekim 2017  

​Papa Francis, astronotlara seslendi: İnsanlığın durumu nasıl?

​Papa Francis, astronotlara seslendi: İnsanlığın durumu nasıl? ​Papa Francis, astronotlara seslendi: İnsanlığın durumu nasıl?
Papa Francis uzay istasyonundaki astronotlarla görüştü. Görüntülü olarak Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki altı astronotla konuşan Papa Francis, "Uzaydaki deneyiminiz ışığında, insanlığın evrendeki durumunu nasıl görüyorsunuz?” diye sordu

Uluslararası Uzay İstasyonu Komutanı Randy Bresnik, Papa Francis'e yörüngedeki laboratuvardan yanıtı ise "Tanrı'nın yarattıklarını onun perspektifinden belki birazcık görmek" olduğunu söyledi. Papa ise- üç Amerikalı, iki Rus ve bir İtalyan'ı mürettebata çalışmalarında onlar en etkileyen şeyleri sordu.

"BURADA SINIR YOK, ÇATIŞMA YOK"
Irak Savaşı sırasında görev alan ABD Deniz Kuvvetleri komutanlarından Bresnik, soruya, "Burada sınır yok, çatışma yok, sadece huzur var. İnsanlar buraya gelip dünyanın tarifsiz güzelliğini görüp ruhlarına dokunamazlar. Atmosferin inceliğini görmeniz burada varlığımızın ne kadar kırılgan olduğunu fark etmenizi sağlıyor." yanıtını verdi.

"AŞK, BAŞKASINA HAYAT VERMEK İÇİN SİZE GÜÇ VEREN KUVVETTİR"
Papa Francis mürettebattan Dante'nin evrenin hareket ettiren kuvvetin aşk olduğu dizeleri hakkında nasıl düşündüklerini sordu. Rus kozmonot Alexander Misurkin, St Exupery'in uzayda Küçük Prensi okuduğunu ve çocuğun aşk anlayışını beğendiğini söyledi. Francis ise "Aşk, başkasına hayat vermek için size güç veren kuvvettir" dedi.Bu haber my.....t kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+