​Glendale’de Ermeni Soykırımı belgeselinin özel gösterimi düzenlendi - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

31 Ekim 2017  

​Glendale’de Ermeni Soykırımı belgeselinin özel gösterimi düzenlendi

​Glendale’de Ermeni Soykırımı belgeselinin özel gösterimi düzenlendi ​Glendale’de Ermeni Soykırımı belgeselinin özel gösterimi düzenlendi
ABD’nin Glendale kentindeki “American at Brand” alışveriş merkezinde Ermeni Soykırımı’nı konu alan “İnkarın mimarları” (The architects of dinal) belgeselinin özel gösterimi düzenlendi. Gösterime Glendale kenti meclis üyesi Laura Fridman ve ABD Kongre üyesi Antony Portantino katıldı.

LA Times gazetesinin hazırladığı habere göre Ermeni Soykırımı belgeseli, bilirkişilerin analizlere ve soykırımdan kurtulanların tanıklıkları ve hatıralarına dayanarak Ermeni Soykırımı’nın inkarı dünyada daha sonraki dehşete yol açtığını ispat ediyor.

Alışveriş merkeznin soykırımın siyasi konu olduğu için filmin pankartını yerleştirmeyi reddettiğini daha sonra tutumunu değiştiğini hatırlatan gazete, belgeselin Glendale’de Ermeni Dava Grubu (ANCA) girşimiyle ABD’li oyuncu Dean Cane’in ve sunucu Montel William’in tarafından hazırlandığını bildirdi.

Filimin bilgi ve farkındalık araç olacağını düşündüğünü dile getiren sunucu “Ermeni Soykırımı’nın 100 yıllık inkarı, insanların dünyada şu an bile devam eden diğer soykırımları gözardı etmelerinin tek sebebidir. Dünya bu gerçeği konuşmak istemediği için biz sadece fısıltılar duyuyoruz” dedi.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+