Sarkisyan:``Rusya`ya domates ihraç edenlerle rekabet etmeye hazırız - Gündem
11 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Երեզկան / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

02 Kasım 2017  

Sarkisyan:``Rusya`ya domates ihraç edenlerle rekabet etmeye hazırız

Sarkisyan:``Rusya`ya domates ihraç edenlerle rekabet etmeye hazırız Sarkisyan:``Rusya`ya domates ihraç edenlerle rekabet etmeye hazırız
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Rus ''RIA Novosti'' haber ajansına verdiği demeçte, Ermenistan'ın Rusya'ya domates ihraç eden ülkelerle rekabet etmeye, hatta onları geride bırakmaya hazır olduğunu açıkladı.

Sarkisyan "Elbette, herhangi bir tedarikçi ile sorun çıktığı zaman, başkalarına fırsat verilir. Bu fırsatı geçen yıl kullandık. Rusya'da bu alan gelişiyor, ancak pazarın hacmi o kadar büyük ki yeni oyuncuların ortaya çıkışı kimseyi engellemiyor. "dedi.

Habere göre, 2016-2017 yıllarında sebze ve meyveler üreten en büyük Ermeni "Spayka" firması tarafından Rusya'ya domatesin ihracatı artıp, yılda 30 bin tona ulaştı.

Hatırlatalım, 1 Ocak 2016'dan beri Rusya, birçok Türk gıda ürününe ambargo uygulamaya karar vermiş. Domates ihracatının yasaklanması 1 yıl 10 ay devam etmiş. Ancak birkaç gün önce Rus tarafı, Türk firmalarına 1 Kasım'dan itibaren domates ithal etmesine izin vermiş.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+