​Paylan: Türkiye gittikçe tek tip bıyık devleti olmaya başladı - Gündem
20 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

02 Kasım 2017  

​Paylan: Türkiye gittikçe tek tip bıyık devleti olmaya başladı

​Paylan: Türkiye gittikçe tek tip bıyık devleti olmaya başladı ​Paylan: Türkiye gittikçe tek tip bıyık devleti olmaya başladı
HDP İstanbul Milletvekili Paylan, iktidardan beka bekleyen erkeklerin bıyık bırakmaya başladığını söyledi: "Devlet dediğiniz, erkek devlet. Ayrıca iki yıldır gördüğüm bir gelişme var; devlet, gittikçe tek tip bıyık devleti olmaya başladı."

İstanbul Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşma yapıp Meclis bütçesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında bütçe komisyonunun üyelerinin sadece erkek olduğunu eleştiren Paylan ‘’Komisyonda yalnızca erkekleri görüyorsunuz. ‘Devlet’ dediğiniz, erkek devlet. Ayrıca iki yıldır gördüğüm bir gelişme var; devleti gittikçe tek tip bıyık devleti olmaya başladı. Beka bekleyen sanki o tip bıyık bırakmak zorunda hissediyor. Bakın, iki yıl önceki fotoğrafı koyalım, burada bıyıklı oranı yüzde 5’te, yüzde 10’da kalırdı şimdi yüzde 90, yüzde 95’e çıkmış durumda. Kuvvetler tek elde birleşiyor ve orada da tek bir tip oluşuyor. Yani beka bekliyorsan o tipe uygun olman lazım. Bu, kuvvetlerin birleşmesinin bir sembolü olarak görülüyordu.”şeklinde konuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+