​Fransa’da Ermeni Soykırımı anıtına vandal saldırısı yapıldı - Gündem
20 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

07 Kasım 2017  

​Fransa’da Ermeni Soykırımı anıtına vandal saldırısı yapıldı

​Fransa’da Ermeni Soykırımı anıtına vandal saldırısı yapıldı ​Fransa’da Ermeni Soykırımı anıtına vandal saldırısı yapıldı
Fransa’nın Vienne kentinde Ermeni Soykırımı’nın kurbanları anıtına vandal saldırısı yapıldı. Vienne Ermeni kurumlarının yayınladığı açıklamada “Vienne’deki Ermeni Soykırımı’nın kurbanlarının anıtına yine vandal saldırısı yapıldı. Anıtın iki tarafına saygısız ve hakaret dolu sözler yazıldı. Vienne Ermeni kurumları bu alçak ve edepsiz davranışı hep birlikte kınayarak suç duyurusunda bulunma kararı aldı” ifadelerine yer verildi.

Anıtın 2 dünya savaşı sırasında Fransa için şehit düşen Ermenilerin anısına da ithaf edildiğini hatırlatan Ermeni kurumlarının ortak açıklamasında anıtına yapılan saygısızlığın sadece 1915 Ermeni Soykırımı’nın kurbanlarının değil Fransa için canlarını feda eden Ermenilerin hatırasına bir darbe olduğu vurgulandı.

Açıklamada bu saldırının Ermenileri hafızanın savunması ve inkarcılıkla mücadelenin ne kadar uzun olduğunu hatırlatığının altını çizildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+