​Ermeni ve Türk askerler, Suriye`de mayın temizleme çalışmalarına katılabilir - Gündem
26 Şubat 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Նպատ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

07 Kasım 2017  

​Ermeni ve Türk askerler, Suriye`de mayın temizleme çalışmalarına katılabilir

​Ermeni ve Türk askerler, Suriye`de mayın temizleme çalışmalarına katılabilir ​Ermeni ve Türk askerler, Suriye`de mayın temizleme çalışmalarına katılabilir
Ermenistan, Sırbistan ve Çin'li askerler, Suriye'de mayın temizleme çalışmalarına katılabilir. Rusya Federasyonu Savunma Bakan Yardımcısı, Korgeneral Aleksandr Fomin, mayın temizleme çalışmalarına katılmak için İran, Mısır, Sırbistan ve Türkiye Savunma Bakanlıklarıyla müzakereler yapıldığını aktardı.

Bakan Yardımcısı, şimdiye kadar Ermenistan, Çin, Kazakistan, Beyaz Rusya, Abhazya ve Sırbistan'dan Suriye'ye, toplam 1300 ton insani yardım gönderildiğini de sözlerine ekledi.

Müteffik ülkelerin silahlı kuvvetleri ile işbirliğinin artırılmasına da değinen Fomin, "Ermenistan, Kazakistan ve Beyaz Rusya ile ortak hava savunma sistemlerinin geliştirilmesine büyük önem veriyoruz. Bu ülkelerin ordularını, bölgesel istikrarın garantisi olarak kabul ediyoruz" açıklamasını yaptı. Fomin, bu ülkelerin askerlerinin, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından bedava eğitildiğini de bildirdi.

Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+