​ABD`lı yetkililer, Karabağ için yapılacak teletona katılma çağrısında bulundu - Gündem
19 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

09 Kasım 2017  

​ABD`lı yetkililer, Karabağ için yapılacak teletona katılma çağrısında bulundu

​ABD`lı yetkililer, Karabağ için yapılacak teletona katılma çağrısında bulundu ​ABD`lı yetkililer, Karabağ için yapılacak teletona katılma çağrısında bulundu
ABD'li yetkililer, "Ermenistan Pan Ermeni Fonu tarafından düzenlenen ve "Bereketli Artsakh" başlığını taşıyan teletona destek verdi. Los Angeles belediye Başkanı Eric Garcetti, ABD Kongre üyeleri Adam Schiff ile Tulsi Gabbard, teletona katılma çağrısında bulundu.

Ermenistan Pan Ermeni Fonu'nun 23 Kasım 2017'de gerçekleştirilecek olan teletonu, Artsakh'ta (Karabağ) yeni sulama sistemlerin ve güneş enerjisi istasyonların inşaatini hedefliyor.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da teletondan önce birçok ünlü isim, teletona katılarak Ermenistan ve Artsakh için para toplama çağrısında bulundu.

Yurttaşlarını teletona katılmaya çağıran Eric Garcetti, "Bugün bir küçük destek vererek yarınki büyük değişikliklerin garantisini vereceksiniz" şeklinde konuştu.

Faaliyetinin 25 yılları boyunca Pan Ermeni Fonunun, Ermenistan ve Artsakh için 350 milyon dolarlık proje gerçekleştirdiğinin altını çizen Kongre üyesi Tulsi Gabbard, "Fonun her bir yatırımı sayesinde Ermenistan ve Artsakh ekonomisi büyüyor, yeni iş yerleri açılıyor. Bu büyük projenin bir parçası olduğunuz için teşekkür ediyorum" yorumu yaptı.

Kongre üyesi, Adam Schiff ise, Bu yılki teleton, Artsakh'lılarnın hayatını daha kolay ve iyi hale getirecek. Gelin teletona katılarak Artsakh'taki kardeşlerimize destek verelim" ifadelerini kullandı.

Teleton, her yıl ABD'nin Los Angeles şehrinde yapılıyor. 25 yıl boyunca Ermenistan Pan Ermeni Fonu, yaklaşık 700 000 bağışçılar yardımıyla Ermenistan ve Karabağ'da, maliyeti 350 milyon dolardan fazla olan 50 000'den fazla proje gerçekleştirdi. Sözkonusu yıllarda 605km otoyol, 580 km su boru hattı, 149 km gaz boru hattı, 70 km elektrik hattı, 359 okul ve anaokulu, 24 belediye binası, 500 ev ve apartman, 75 sağlık merkezi, 58 spor ve kültür merkezi, 100 sera sıfırdan inşaat etti veya restorasyonunu yaptı, 169 eğitim, kültür ve bilim projesi gerçekleştirildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+