​Türkiye, 1930’larda Ermeni Soykırımı konulu film çekmek isteyen Amerikan film stüdyolarına baskı ya - Gündem
20 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

15 Kasım 2017  

​Türkiye, 1930’larda Ermeni Soykırımı konulu film çekmek isteyen Amerikan film stüdyolarına baskı ya

​Türkiye, 1930’larda Ermeni Soykırımı konulu film çekmek isteyen Amerikan film stüdyolarına baskı ya ​Türkiye, 1930’larda Ermeni Soykırımı konulu film çekmek isteyen Amerikan film stüdyolarına baskı yaptı
Amerikan “Variety” dergisi Ermeni Soykırımı’nı konu eden “Intent to destroy” (Yok etme niyeti) belgeselinin yönetmeni Joe Berlinger ile konuştu.

Berlinger’in “Ermeni Soykırımı gerçeği 100’dan fazla yıl sonra bile tartışılıyor” sözlerine yer veren Variety, film yönetmeninin Türkiye hükümetinin Ermeni Soykırımı’nı kabul etmediğinden dolayı bir Türk yetkiliyi kamera karşısında konuşmaya ikna edemedeğini vurguladı. Türkiye’nin, Ermeni Soykırımı’nı tanımayan ABD üzerine baskılar uyguladığı bildirildi.

Berlinger, filmin çekimlerine başlamadan önce Skoykırım konusunun bugün de ne kadar önemli olduğunu bildiğini vurguladı. Belgeselin, Ermeni Soykırımı’nı konu eden Terry George’un yönetmenliğini üstlendiği “The Promise” filmi ile yollarını kesiştiğini dile getiren Berlinger, “The Promise”in vizyona girmeden önce internette olumsuz tepkiler topladığını hatırlattı.

Hollywood film stüdyolarının daha 1930’larında Ermeni Soykırımı konulu film çekmeye çalıştığını hatırlatan Berlinger, Türkiye’nin bu stüdyolara böyle bir filmin çekilmesi takdirde faaliyetlerini engeleyeceğini illettiğini söyledi.

Berlinger, gerçeğin seslendirilmemesi ve halı altında saklanması gelecek felaketlerin uyarısı olduğunu vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+