The Promise, ilk ödülünü kazandı - Gündem
13 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Պարխար / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

17 Kasım 2017  

The Promise, ilk ödülünü kazandı

The Promise, ilk ödülünü kazandı The Promise, ilk ödülünü kazandı
Ermeni Soykırımı'nı konu alan ilk Hollywood yapımı film olarak bilinen "The Promise" (Söz) , ilk ödülünü aldı.

Soundtrack'i için filme verilen ödül, Los Angeles'te "Human Rights Watch" tarafından düzenlenen yıllık bağış ve yemek akşamı sırasında takdim edilerek, Mayıs 2017'de intihar eden film müzik yazarı Chris Cornell'in anısına ithaf edildi.

Akşam sırasında filmin "The Promise" adını taşıyan soundtrack'ini, ünlü "One Republic" grubunun üyeleri Ryan Tedder Drew Brown seslendirdi. Etkinlikte Ermeni Soykırımı'nı konu alan film ile müziği, eşitlik, insan hakları ve adalet kavramlarını yaygınlaştıran özgün ve etkili bir çalışma olarak kabul edildi.

Bağış akşamına ünlü Ermeni müzisyen ve "System of a Down" grubunun solisti Serj Tankian, Ermeni oyuncu Angela Sarafyan, David Foster, Kimberly Emerson ve diğer ünlü isimler katıldı.

"The Promise" , ilk defa 21 Nisan 2017'de vizyona girdi. Yönetmeni Terry George, senaryo yazarı Robin Swicord olan filmde, Christian Bale, Jean Reno, Oscar İsaac, Charlotte Le Bon, James Cromwell, Marwan kenzari, Angela Sarafyan rol aldı. Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerini anlatan filmin olayları, bir aşk üçgeni etrafında dönüyor.

Hollywood yapımı "The Promise" filmi, 16 Haziran 2015'te Los Angeles'te vefat eden Amerika'lı Ermeni milyarder ve hayırsever Kirk Kerkorian tarafından finanse edilen son proje olarak biliniyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+