Çavuşoğlu: Yakın zamanda İçişleri Bakanlığı`ndan Patrik seçimiyle ilgili haber çıkacaktır - Gündem
19 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

17 Kasım 2017  

Çavuşoğlu: Yakın zamanda İçişleri Bakanlığı`ndan Patrik seçimiyle ilgili haber çıkacaktır

Çavuşoğlu: Yakın zamanda İçişleri Bakanlığı`ndan Patrik seçimiyle ilgili haber çıkacaktır Çavuşoğlu: Yakın zamanda İçişleri Bakanlığı`ndan Patrik seçimiyle ilgili haber çıkacaktır
Ermeni Surp Pırgiç Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu 15 Kasım Çarşamba günü Ankara’da Vakıflardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı danışmanlarıyla gerçekleştirdiği görüşmeye dair açıklama yaptı.

Şirinoğlu, Ankara’ya gidiş sebebinin, ‘yeni göreve başlayan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'na hayırlı olsun ziyareti olduğunu’ söyleyedi.

“Agos” gazetesinin sayfalarında yer verdiği açıklama şöyle:
“Sayın bakana hastanenin karşısındaki arsayla ilgili bilgiler aktardım, vakıf seçimleriyle ilgili ve patriklik seçimiyle ilgili konuştuk. Vakıf seçimleriyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgilendiğini, işe kendilerinin karışmasının pek doğru olmadığını ama notları ileteceğini söyledi. Seçimin bir an önce yapılmasını cemaatimizi çok memnun edeceğini belirttim. Sayın Cumhurbaşkanı'yla da görüşmeyi düşünüyorduk ama Katar'da olduğu için görüşemedik. Patriklik seçimiyle ilgili kararların da bir an önce verilmesini rica ettik ama o patriklik seçimiyle İçişleri Bakanlığı’nın ilgilendiğini söyledi. 'İçişleri Bakanlığı'ndan yakın zamanda haber çıkacaktır' dedi. Bakanla görüştükten sonra Külliye'ye gittim ve orada Cumhurbaşkanı Danışmanlarıyla sohbet ettik. Orada cemaatle ilgili herhangi bir görüşme yapmadık tamamen ziyaret amaçlı gittik ve sohbet ettik sayın danışmanlarla. Sayın Bakanla hem tanıştık hem de vakıf seçimleriyle ilgili görüştük. Özellikle Hastane karşısındaki arsayla ilgili İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nin ve Zeytiburnu Belediyesi'nin yaptıklarını izah ettik. Havaalanına gittiğimde de Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem bey İstanbul'dan dönüyordu kendisiyle de kısa bir sohbet ettik.”Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+