​Değabah Karekin Bekçiyan’ın katılacağı VADİP toplantısı ertelendi - Gündem
18 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Մասիս / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

20 Kasım 2017  

​Değabah Karekin Bekçiyan’ın katılacağı VADİP toplantısı ertelendi

​Değabah Karekin Bekçiyan’ın katılacağı VADİP toplantısı ertelendi ​Değabah Karekin Bekçiyan’ın katılacağı VADİP toplantısı ertelendi
20 Kasım Pazartesi günü yapılacağı açıklanan VADİP (Vakıflararası Dayanışma ve İletişim Platformu) toplantısı “VADİP Başkanı Bedros Şirinoğlu'nun işleri nedeniyle katılamayacak olması” gerekçesiyle ertelendi.

“Agos” gazetesinde yer alan habere göre toplantıya Patrik Kaymakamı Değabah Karekin Bekçiyan'ın da katılması ve vakıf başkanları ile görüş alışverişinde bulunması bekleniyordu.

VADİP başkanı ve üyelerinin, toplantının ertelenmesi nedeniyle bu hafta içinde Patrik Kaymakamı Bekçiyan'ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunacakları öğrenildi.

Bugünkü toplantı, VADİP üyelerinin uzun zaman sonra toplanacak olması ve Değabah Bekçiyan'ın toplantıya katılarak Patrik seçimi tartışmalarıyla ilgili görüşlerini açıklayacak olması nedeniyle büyük önem taşıyordu.

Surp Pırgiç Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarda, İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Patrik Kaymakamı Bekçiyan ve Müteşebbis Heyet'in bazı isimlerine itiraz ettiğini öne sürmüştü.

Şirinoğlu geçtiğimiz hafta da Ankara'da bazı temaslarda bulunmuş, bu çerçevede Vakıflardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve bazı Cumhurbaşkanı danışmanlarıyla bir araya gelmişti.
Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+