​Erdoğan: Dağlık Karabağ sorununu bu bölgede çözecek güç Rusya’dır - Gündem
18 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Մասիս / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

22 Kasım 2017  

​Erdoğan: Dağlık Karabağ sorununu bu bölgede çözecek güç Rusya’dır

​Erdoğan: Dağlık Karabağ sorununu bu bölgede çözecek güç Rusya’dır ​Erdoğan: Dağlık Karabağ sorununu bu bölgede çözecek güç Rusya’dır
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin (İSEDAK) 33. toplantısına katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, program sonunda basın mensuplarının sorunlarını yanıtladı.

"Rusya lideri Putin ile yapacağınız görüşmede Dağlık Karabağ gündeminizde olacak mı?" sorusu üzerine Erdoğan, "Geçen gidişimde Dağlık Karabağ'ı konuşmuştuk ve bununla ilgili olarak sayın Putin elinden gelen ne varsa onu yapmaya gayret ettiğini söylemişti. Ben 5 reyon meselesinde daha hassas olmalarını ve - çünkü artık süre neredeyse 30 yıla doğru gidiyor. Artık bu işi yine bu bölgede çözecek güç Rusya'dır- bu konuda Sayın Putin'e hassasiyetinizi özellikle bekliyorum demiştim. Bugün de yine 3'lü bir görüşme olduğu için fırsat bulmam halinde tekrar gündeme getiririm. Çünkü Dağlık Karabağ meselesi bizim de hususi meselemizdir" şeklinde konuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+