​Deutsche Welle: Ermenistan-AB anlaşmasının imzalanması engellenmez - Gündem
18 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Մասիս / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

23 Kasım 2017  

​Deutsche Welle: Ermenistan-AB anlaşmasının imzalanması engellenmez

​Deutsche Welle: Ermenistan-AB anlaşmasının imzalanması engellenmez ​Deutsche Welle: Ermenistan-AB anlaşmasının imzalanması engellenmez
24 Kasım’da Ermenistan ve Avrupa Birliği (AB), Doğu Ortaklık zirvesinde Kapsamlı ve geliştirilmiş işbirliği çerçeve anlaşmasını imzlayacak.

Konu ile ilgili önde gelen Alman “Deutsche Welle” gazetesine değerlendirmelerde bulunan uzmanlar, hiç bir şeyin Yerevan-Brüksel yakınlaşmasını engellemeyeceğini duyurdu.

Ermenistan’ın sivil toplum forumunun koordinatörü Boris Navasardyan, Ermenistan’ın bu kez geri adım atmayacağını ve 2013 yılında olduğu senaryonun tekrarlanmayacağını vurguladı.

Çerçeve Anlaşması,Yerevan’a güvenlik başta olmak üzere neredeyse tüm sektörlerde AB ile ilişkilereini geliştirme farsatı veriyor. Navasardyan’a göre bu anlaşmada ekonomi alanına büyük önem ve yer verildi.

24 Kasım’da imzalanacak Çerçeve Anlaşması ve 2013’te imzalanması beklenen ancak yapılmamış Ortaklık Anlaşması arasındaki farkı, sadece AB ve Ermenistan arasında ticaret bölgesinin yokluğudur. Ancak bu eksikliğin telafi edilebileceğini dile getiren Navasardyan, anlaşmayla Yerevan’a verilecek özel statüye göre AB piyasasında Ermenitan ürünlerine tercih verileceğini bildirdi.

Alman gazetesine konuşan iktidardaki “Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi”nden seçilen milletvekili Martgarita Yesayan, Brüksel’de Ermenistan-AB anlaşmasının imzalanacağınndan emin olduğunu söyledi.

Yesayan iki tarafının uzun süredir bu anlaşma üzerine çalıştıkları için hiç bir sürprizin olmayacağını vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+