​Medeniyetler Korosu Cizre`de Öğretmenler İçin Konser Verdi - Gündem
18 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Մասիս / Ժամ : Արփող

Gündem :

28 Kasım 2017  

​Medeniyetler Korosu Cizre`de Öğretmenler İçin Konser Verdi

​Medeniyetler Korosu Cizre`de Öğretmenler İçin Konser Verdi ​Medeniyetler Korosu Cizre`de Öğretmenler İçin Konser Verdi
Üç semavi dinin ve 6 mezhebin üyelerinin oluşturduğu Antakya Medeniyetler Korosu, Şırnak'ın Cizre ilçesinde öğretmenler için konser verdi

Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesinin davetlisi olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir otelde konser veren koro, katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Özellikle öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde Türkçe, Kürtçe, Arapça, Azerice ve Ermenice şarkılar seslendirildi.

Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan, konuşmasında devletin imkanlarını eğitimde daha fazla kullanacaklarını söyledi.

Tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Arıcan, şöyle konuştu:

"Bizler devletimizin, hükümetimizin kaynaklarını sizler için, çocuklarımız için, gençliğimiz için kullanıyoruz. Ama sizlerden de isteğimiz bu bilinç ve duygu ile bu vatana, bu bayrağa bağlı nesiller yetiştirmenizdir. Bu anlamlı ve güzel günü kıymetli öğretmenlerimizle kutladık."

Antakya Medeniyetler Korosu Derneği Başkanı Yılmaz Özfırat ise ilk defa bir ilçede konser verdiklerini dile getirdi.

Cizre'nin çok güzel bir ilçe olduğuna dikkati çeken Özfırat, tüm vatandaşları ilçedeki güzellikleri görmesi için yöreye davet etti.

Özfırat, "Bizler bu coğrafyaya gelmekle büyük bir onur ve gurur duyduk. Koromuz yarın Kudüs'e bir seyahat gerçekleştirecek. Onun için Cizre'de, belki de Nuh Peygamber'in gerçek hikayesinin geçtiği noktada olmanın da verdiği bir heyecanı yaşıyoruz. Bizler bugün burada çok güzel şeyler gördük. Buraya gelmekle bunu çok iyi anladık ki Türkiye'de çok güzel şeyler yapılıyor. Bunların en başında Cizre yeniden yapılıyor. Bizler de medeniyetler korusu olarak bir nebze olsun burada görev yapan polis, asker, öğretmen, sivil vatandaş hep birlikte biz Türkiye'yiz dedik. O yüzden de çok gururluyuz." dedi.Bu haber ha.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+