​Fransa Cumhurbaşkanı Ermenistan’ı ziyaret edecek - Gündem
19 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

30 Kasım 2017  

​Fransa Cumhurbaşkanı Ermenistan’ı ziyaret edecek

​Fransa Cumhurbaşkanı Ermenistan’ı ziyaret edecek ​Fransa Cumhurbaşkanı Ermenistan’ı ziyaret edecek
Fransa’nın Yerevan Büyükelçisi Jonathan Lacôte Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ermenistan’ı ziyaret edeceğini açıkladı.

Lacôte, Ermenistan Ekonomi Kalkınma ve Yatırımlardan Sorumlu Bakanı Suren Karayan ile görüşmede, Ermenistan ile Avrupa Birliği’nin imzaladığı Kapsamlı ve Geliştirilmiş anlaşmasının ve Ermenistan’ın Frankofon Bakanları Kurulu'nun başkanlığını üstelenmesinin Ermeni-Fransız ilişkilerini, ekonomik işbirliğini teşvik edeceğini duyurdu. Büyükelçi, bu bağlamda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Ermenistan’a yapması beklenen ziyaretin önemli olduğunu bildirdi.

Bakanlığın Halkla İlişkileri Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre Jonathan Lacôte, Fransız iş dünyasının Ermensitan’da yatırımları artırmak istediğini bildirdi. Bir takım yatırımcıları ile görüştüğünü dile getiren Büyükelçi, yatırımcıların Ermenistan’ın Avrupa, Avrasya ve İran piyasalarına ihracat yapma fırsatlarını göz önüne alarak Ermenistan’da yatırım yapma niyetinde olduğunu vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+