​ABD`li Ermeni Dayan Tagvoryan Toplum Kahramanı tanındı - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

09 Aralık 2017  

​ABD`li Ermeni Dayan Tagvoryan Toplum Kahramanı tanındı

​ABD`li Ermeni Dayan Tagvoryan Toplum Kahramanı tanındı ​ABD`li Ermeni Dayan Tagvoryan Toplum Kahramanı tanındı
Amerikan KPBS telekanalının Ulusal Çatışma Çözüm Merkezi'nin (NCRC) kararıyla Amerikan Ermeni Dayan Tagvoryan "Toplum Kahramanı" unvanına layık görüldü. Bilgi KPBS sitesinden alınmış.

Tagvoryan 1980 yıılında çevresel ve sosyal faaliyetlerde bulunan ve sivil toplumunun sorunlarını inceleyen Environmental Health Coalition örgütü kurdu.

Tagvoryan'ın sözlerine göre örgütün ana düşüncesi her insanın güvenli ve tehlikesiz atmosferde yaşama ve çalışma hakkının olmasıdır.

Örgütün kurmasına değinen ünlü Ermeni kadın "O zaman ben birçok ayrımcılığın yanısıra çevre alanında da ayrımcılık olduğunu anladım. Fakir bölgelerde çevre kirliliğinin seviyesi çok daha yüksekti ve mevcut durumda çözüm üretmek gerekiyordu. Biz meseleyi makamlara ilettik, ancak aldığımız cevap bize yetersiz geldi. Onlarca yıl geçti ve örgütümüz birçok kazanç keydetti" ifadelerini kullandı.

Tagvoryan'ın kaydettiği başarıları bir çok ünlü ismin dikkatini çekti. 2009 yılında ABD eski devlet başkanı Obama Tagvoryan'ı Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) Kamu Danışma Kurulu başkanı olarak atamış.

Ermeni Soykırımından kurtulanların nesili olduğunu da anlatan Tagvoryan, "Hikayem, dedelerim ve ninelerim hikayesi bana acı çeken kişilere yardım etmek için beni motive etti" diye konuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+