​Avustralya Yeşiller Partisi, Karabağ Cumhuriyeti`ni resmen tanıdı - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

13 Aralık 2017  

​Avustralya Yeşiller Partisi, Karabağ Cumhuriyeti`ni resmen tanıdı

​Avustralya Yeşiller Partisi, Karabağ Cumhuriyeti`ni resmen tanıdı ​Avustralya Yeşiller Partisi, Karabağ Cumhuriyeti`ni resmen tanıdı
Avustralya Yeşiller Partisi, Artsakh Cumhuriyeti (Karabağ) halkının kendi kaderini kendi tayin hakkı konusunu siyasi platformuna getirdi.

Avustralya Ermeni Davası Konseyi'nden edinen bilgiye göre, Ermeni Soykırımı'nı tanıyan Yeşiller Partisi, Avustralya hükümetini, Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanıma ve Karabağ ile halkıyıa ilişkilerini güçlendirmeye çağırdı.

Avustralya Ermeni Davası Konseyi Müdürü Vaçe Kahramanyan, Partinin bu kararını selamlayarak, Dağlık Karabağ'ın, bin yıllar boyunca büyük Ermeni vatanın bir parçası olduğunu vurguladı. Avustralya'da Artsakh'ın daimi temsilcisi Kaylar Mikayelyan ise, Dağlık Karabağ hükümeti adına bu siyasi gücünün kararını selamladı.

Mikayelyan, "Bu gerçekten tarihi bir tanıma. Artsakh Cumhuriyeti halkı, 26 yıldır daimi güvenlik tehlikesi altında yaşıdığına rağmen , dünya tarafından tanınmasını bekleyen bir demokratik ülke kurabildi" şeklinde konuştu.

2016 yılında yapılan genel seçimler sunucunda Yeşiller Partisi, Avustralya Parlamentosunun üst kanadı olan Senato'da 9 senatör ile, Temsilciler Meclisinde ise 1 üyeyle temsil edilidi. Partinin, yaklaşık 15.000 üyesi var.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+